2 Nisan 2020

Kedime Hangi Oyuncakları Almalıyım? Kediler için Oyuncak Seçimi

Kediler için Oyuncak Seçimi

Kediler oyun oynamayı severler. Hemen hemen her şeyi ya da buldukları nesneleri oyuncağa dönüştürebilirler. Bununla birlikte kediler için hazır oyuncaklardan söz edebiliriz. Peki Kediler için Oyuncak Seçimi Nasıl Yapılmalı?

Kediler için Oyuncak Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Kedinizin yaşına bağlı olarak değişkenlik gösterse de çene kasları kuvvetlidir. Bu nedenle kedi oyuncağı seçiminde kedinizin diş darbelerine dayanıklı ürünler seçmeniz gerekir çünkü kedinizin ısırması sonucu parçalanma ya da kopma durumunda kedinizin nefes borusuna kaçarak onun havasız kalmasına sebep olabilmektedir. Unutulmamalıdır ki bebekler ve çocuklar için üretilen peluş oyuncaklar kedilerce kolay parçalanabilir malzemelerden üretilmektedir.

Kedinize oyuncak alırken yalnızca pet shoplardan ve kediler için uygun olan oyuncaklardan almaya özen göstermelisiniz.

Satın alınan kedi oyuncağının kedinizin dikkatini çekebilecek ve merak duygusunu harekete geçirecek oyuncaklar olmasına dikkat edin. Pet shop ürünleri satan kişilerden satın aldığınız oyuncak hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Kedilerde tembellik özelliği çizgi filmlere bile konu olmuştur bununla birlikte kedilerin kilolu olması onun sonrasında birçok hastalığa yakalanmasına sebep olmaktadır. Kedinizin miskin miskin durmasına izin vermemelisiniz. Kedinizin hareket etmesini sağlamalısınız. Bu durumun oluşması ya da kilolu kedilerin egzersiz yapması açısından kedi oyuncakları büyük öneme sahiptir.

Kediler yuvarlak cisimlerle oynamayı daha çok severler. Örneğin iplik yumağı ya da çıngıraklı toplar kedilerin oynamayı en çok sevdiği oyuncaklardandır. Kedilerin uyanık oldukları vakitlerde onlarla oyun oynamak onlar için en güzel aktivitelerdendir.

Peki kedilerin oynayabileceği oyuncak çeşitleri nelerdir?

Fare Kedi Oyuncağı

Sevimli dostlarımız kediler için fare kedi oyuncağıyla oynamasını ister misiniz? Birbirinin ezeli düşmanları olan bu ikili arasındaki rekabetin kediler açısından oyuna dönüşmesini sağlayabilirsiniz.

Tüylü Kedi Oyuncakları

Kediler insanlar tarafından hareket ettirilen tüylü oyuncaklarla oynamayı, onları kovalamayı çok severler. Kendi içgüdülerinden gelen avlanmak hoşlarına gider. Aynı zamanda ekonomik bir oyuncak çeşididir.

Lazer İşaretçiler

Kedilerin lazer ışığını takip etmekten, yakalamaya çalışmaktan hoşlandığını biliriz bununla birlikte bu durumu oyuncağa dönüştürebilirsiniz.

Kediler için lazer ışığını yakalayamamak onun için bir saplantı haline gelecektir. Bu yüzden oyun sonrasında lazeri yakalayabileceği şekilde hedef gösterilmelidir ayrıca kediler için üretilen lazerler tercih edilmeli ve gözlere tutulmamalıdır.

Tırmalama Kulesi

Kediler için eğlenceli bir oyun olan tırmalama kuleleri aynı zamanda kedinizin egzersiz yapmasını sağlar.

Karton Kutular

Kedilerin karton kutulara olan sempatisini biliyor musunuz? Kediler karton kutuların içine girmekten büyük keyif alırlar.

”Kediler Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar” adlı yazımıza gitmek için TIKLAYIN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: